Ziedo universitātei 1 miljonu eiro

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Latvijas Universitāte (turpmāk – LU) š.g. septembrī saņēmusi ziedojumu 1 miljona eiro apmērā no uzņēmuma SIA “Mikrotīkls”.

SIA “Mikrotīkls” plašāk pazīstams kā MikroTik jau iepriekš, 2015. gada nogalē bija ziedojis LU 500 tūkstošus eiro. Šogad ziedojumu apmērs palielinājās vairāk kā divas reizes un šobrīd Mikrotīkls ir ziedojis jau gandrīz 1,5 miljonus eiro. Ar šo soli Mikrotīkls ir kļuvis par vēsturiski vienu no lielākajiem ziedotājiem LU pastāvēšanas vēsturē.

Pastāv cerība, ka publiskā atpazīstamība, ko gūst lielie ziedotāji varētu pamudināt arī citus latviešu uzņēmējus sākt ziedot līdzekļus augstākajai izglītībai un ne tikai krietni vairāk nekā līdz šim. Tiesa, Mikrotīkls apgrozījums ir krietni lielāks nekā vidējais Latvijas uzņēmumu apgrozījums un 2015. gadā veidoja vairāk kā 202 miljonus eiro.  Latvijas mērogiem tas ir daudz, bet priekš ASV tas skaitās vidēja līmeņa uzņēmums. Latvijas Universitāte var būt priecīga par šādu pretimnākšanu, jo Rīgas tehniskā universitāte vismaz līdz šim šādu labdarību nav piedzīvojusi.