Tvitterkonvojs – piegādā Ukrainai auto no Latvijas un ārzemēm

Krievijas iebrukuma Ukrainā aktivizēšanās daudziem Latvijas iedzīvotājiem lika bailēs sarauties, sekot notikumu attīstībai un arī palīdzēt. Par to kā palīdzēt Ukrainai jau esam rakstījuši, taču šoreiz detalizētāk apskatīsim akciju “Tvittera konvojs”, kuras ietvaros Latvijas iedzīvotāji nogādā lielgabarīta automašīnas Ukrainas aizstāvjiem. Visvairāk cieņā ir apvidus auto, mikroautobusi, autobusi, ātrās palīdzības auto, džipi un jebkurš cits ietilpīgs, taču reizē jaudīgs transporta līdzeklis.

Kā palīdzēt Tviterkonvojam?

Jūs varat palīdzēt Ukrainas aizstāvjiem četros veidos:

  • ziedot savu auto Tvitera konvoja organizētājiem;
  • ziedot naudu auto iegādei;
  • remontēt auto, lai tie būtu darba kārtībā darbībai frontes zonā;
  • pieteikties par šoferi, jo visi šie auto ir jānogādā Ukrainā.

Ja vēlaties ziedot auto, ir jāņem vērā, ka tam ir jābūt reģistrētam uz jūsu vai jūsu uzņēmuma vārda. Šeit nederēs mašīnu īrē ņemti auto, kas patiesībā pieder kādam citam. Tāpat nederēs transportlīdzekļi, kas reģistrēti uz trešajām personām, piemēram, sievu, tēvu, brāli, ja viņi nedos savu piekrišanu. Dokumentu sakārtošana ir būtiska, lai vēlāk nerastos problēmas ar CSDD vai citām valsts iestādēm.

Automašīnas tiek pirktas Latvijā un ārzemēs (t.sk. Skandināvija, Vācija, Francija). Organizācijas kodolu veido aptuveni 10 Latvijas iedzīvotāji. Lielu ieguldījumu sniedz ārzemju latvieši, kas ikdienā strādā ārzemēs, taču atrod brīvu laiku biznesā vai darbā, lai atvestu, nopirktu vai nogādātu automašīnas uz Ukrainu. Kopumā kustībā iesaistīti vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Iniciatīvas autors Reinis Pozņaks.

Kā sazināties ar Tvitera konvoju?

Vairāk kā pusgadu projekts bija atvērts ziedojumiem portālā Ziedot.lv, taču tagad tas ir noslēdzies. Tas gan nenozīmē, ka tvitter konvojs ir pārtraucis darbu. Viss turpinās.

Ja vēlaties sazināties ar projekta organizatoru, jums ir divas iespējas:

  • apmeklējiet iniciatīvas izveidotāja – Reinis Pozņaks Twitter profilu – @poznaks un nosūtiet viņam privātu ziņu vai
  • piezvaniet – 25224392.
  • apmeklējiet biedrības Agendum mājaslapu (angliski).

Papildus informācija

Ierakstot interneta meklētājā vārdus “tvittera konvojs” atradīsiet plašu informāciju par šo ilgtermiņa labdarības akciju, kuras laikā automašīnas tiek nogādātas Ukrainai.  Plašākam ieskatam varat noskatīties arī šo video:

Līdz šīm brīdim Tvittera konvojs ir nogādājis jau vairāk kā 1000 auto un šis skaitlis tikai turpina augt.

Labdarības akcija nav palikusi bez ievērības un iniciatīvas dibinātājs Reinis Pozņaks 2022. gada nogalē ieguva titulu “Eiropas gada cilvēks”. Uz titulu pretendēja arī Rīgas mērs M. Stašķis un vēl daudzi citi.