Palīdzība Ukrainai

Krievijas iebrukums Ukrainā nevienu neatstāj vienaldzīgu. Tu vari ziedot Ukrainai naudu, mantas, kā arī savu laiku un darbu.  Turpinājumā noskaidrosim, kā palīdzēt visefektīvāk.

PALĪDZI UKRAINAI

Ir 2 varianti, kā tu vari palīdzēt – a) Palīdzība Ukrainai vai b) palīdzība Ukrainas bēgļiem Latvijā.
Izvēlies veidu, kā vari vislabāk palīdzēt Ukrainai uzvarēt.


Palīdzi ar naudu (ziedojumi)


  1. Ukrainas Nacionālās bankas (UNB) ziedojumu konts Ukrainas bruņotajiem spēkiem

> Atvērt UNB mājaslapu << (EN/UKR)

Ukrainas Nacionālā banka atvērusi kontu, kurā vari ziedot naudu ar a) bankas pārskaitījumu (Polija, Vācija, Anglija, ASV, Kanāda), b) bankas karti, c) GPay lietotni. Visi iegūtie līdzekļi tiek novirzīti Ukrainas bruņotajiem spēkiem.


2.  Ukrainas labdarības fonds “Come Back Alive”

>> Atvērt Come Back Alive mājaslapu << (EN/UKR)

Darbojas no 2014. gada (kad sākās karš) un visu naudu novirza Ukrainas bruņotajiem spēkiem (nakts redzamības ierīces, droni, auto, drošības un izlūošanas sistēmas, t.sk. Bayraktar, instruktoriem u.c. Līdz šim ziedojumos ir savākti vairāk kā 130 miljoni ASV dolāru.) Viņu twitter konts – @backandalive (ukrainiski)


3.  Ziedot Ukrainai

>> Atvērt Ziedot.lv Ukrainas sadaļu << (LV)

Ziedot.lv ir Latvijas lielākā labdarības organizācija ar vairāk kā 15 gadu pieredzi. Ar tās starpniecību Latvijas iedzīvotāji jau ir noziedojuši vairāk kā 10 miljonus eiro. Nauda tiek novirzīta dažāda veida palīdzības projektiem Ukrainas iedzīvotājiem un aizsardzībai.


4. Stopify – ziedo Ukrainai ar abonēšanas maksu

>> Atvērt Stopify mājaslapu<< (EN/FR/ES/IT/LV/PL/UKR)

Ar ziedot.lv un Ukrainas vēstniecības Latvijā starpniecību izveidota platforma, kurā ikviens no visas pasaules var abonēt palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Izvēlies, cik vēlies ziedot mēnesī – 6,99 EUR, 14,99 EUR vai brīvi izvēlētu naudas summu.
Abonēšana ar bankas karti. Abonamentu var atcelt jebkurā brīdī, noklikšķinot lapas apakšā “Unsubscribe”. Atvērsies jauns logs, kurā jāievada e-pasts, kuru ierakstījāt abonējot ziedojumu. Dienā, kad Ukraina uzvarēs Stopify automātiski atcels abonēšanas pakalpojumus, vēsta informācija mājaslapā.


5. Palīdzi Latvijas brīvprātīgajiem karavīriem Ukrainā

> Atvērt mājaslapu, kurā norādītas ziedošanas iespējas <<

Latvijas brīvprātīgie karavīri Ukrainā reti, kad dodas uz Ukrainu pietiekami labi ekipēti. Tu vari palīdzēt ziedojot viņus atbalstošajām biedrībām. Par šo naudu tiks iegādāts atbilstošs ekipējums. Ja vari, ziedo arī noderīgas mantas un ekipējumu. Atverot saiti, atvērsies militārais blogs Varabungas, kurā būs pieejama informācija par to, kā ziedot “Ukrainas atbalsta biedrībai” un biedrībai “Tev“. Ja vēlies, vari klikšķināt uz šo biedrību nosaukumiem (atvērsies organizāciju FB lapas).

6. Palīdzi Ukrainai, ziedojot savu auto vai naudu auto iegādei Tvitterkonvojam

Atvērt Tvitterkonvoju organizējošās biedrības mājaslapu (izlasīt plašāku rakstu par šo iniciatīvu šeit.)


Palīdzī Ukrainai ar darbiem vai uzņem pie sevis bēgļus


7. Biedrība “Tavi draugi”(PalidzibaUkrainai.lv)

>> Atvērt “Tavi draugi” mājaslapu<<

Biedrība kopš 2022. gada pavasara aktīvi pievērsusies palīdzības sniegšanai Ukrainas bēgļiem Latvijā. Tu vari iesaistīties uz vietas Rīgā, šķirojot un izsniedzot palīdzību, sagaidot ziedotājus, palīdzot iekraut ziedotās mantas transportā, kas to tālāk nogādā uz Ukrainu. Tāpat arī vari ziedot Ukrainas bruņotajiem spēkiem vajadzīgās lietas vai braucot uz Ukrainu un atpakaļ, lai atvestu bēgļus.


8. Palīdzi Ukrainai kā karavīrs

>>Atvērt Aizsardzības ministrijas mājaslapu<<

  • Ja Tev ir militāra vai cita veida pieredze, kas varētu noderēt Ukrainas bruņotajiem spēkiem, piesakies Ukrainas armijā. Latvijā pieteikšanās tiek kārtota caur Ukrainas vēstniecību Latvijā. Paralēli ir jāsniedz informācijas Latvijas valsts iestādēm.
  • Ja šobrīd esi aktīvs karavīrs vai zemessargs, vispirms ir jāizstājas no Latvijas bruņotajiem spēkiem. Aktīvajā dienestā esošie karavīri oficiāli nedrīkst iestāties Ukraiņas bruņotajos spēkos.

9. Uzņem ukraiņu bēgļus pie sevis mājās

>Atvērt Mājas bēgļiem mājaslapu<<

Tev ir iespēja uzņemt Ukrainas bēgļus pie sevis mājās? Dari to. Ja nepieciešams piesakies pašvaldības vai valsts atbalsta programmām, kas nodrošina līdzfinansējumu dažu simtu eiro apmērā katru mēnesi bēgļu izmitināšanas pakalpojumiem. Vairāk informācija par atbalstu pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā šeit.